Rtg - ortodonta gdańsk

RTG - NOWE, NIŻSZE CENY BADAŃ TK!!!

NOWE, NIŻSZE CENY BADAŃ TK!!!

 

Nasza pracownia radiologii stomatologicznej oferuje pełen wachlarz badań RTG stosowanych w nowoczesnej stomatologii. Rozpoczęliśmy pracę w 2002 roku i od samego początku istnienia kierujemy się maksymą: Dbamy o naszych Pacjentów! Dlatego już w 2012 roku nasz gabinet został wyposażony w nowoczesnym aparat cyfrowym PaxFlex 3D firmy Vatech, tak aby maksymalnie zmniejszyć dawkę promieniowania, którą otrzymuje badana osoba, a lekarzom dostarczyć bardzo precyzyjne narzędzie umożliwiające prowadzenie leczenia na światowym poziomie.

 

Dzięki zastosowaniu aparatury najwyższej klasy jesteśmy w stanie zapewnić usługi na najwyższym poziomie, a wszystko to przy zachowaniu wszelkich zasad ochrony radiologicznej badanej osoby.

 


 

Zdjęcie cyfrowe również na kliszy!!!

 

Drukarka SONY UP-970AD

Dzięki wykorzystaniu drukarki UP-970AD firmy SONY mogą Państwo cieszyć się zdjęciami cyfrowymi również na kliszy. Jest to unikatowe, hybrydowe urządzenie, które umożliwia wysokiej jakości wydruki w formacie A4, w technologii termicznej.


 

Współczesne leczenie stomatologiczne nie jest możliwe bez badań trójwymiarowych!!!

 

Dlatego w naszej ofercie znajdują się badania 3D (inaczej: tomografia wolumetryczna, CBCT). Zgodnie z zasadami ochrony radiologicznej umożliwiamy dostosowanie ilości obrazowanych struktur (wielkość pola obrazowania) do celu w jakim wykonywane jest zdjęcie:

 • pole obrazowania 5 cm x 5 cm (walec o średnicy 5 cm i wysokości 5 cm)

  Szczególnie zalecane podczas diagnostyki zębów zatrzymanych i leczenia endodontycznego oraz w periodontologii.

  ortodonta gdańsk

 • pole obrazowania 5 cm x 8 cm (walec o średnicy 8 cm i wysokości 5 cm)

  Idealne do obrazowania jednego łuku zębowego (górnego lub dolnego), tak aby w pewny sposób móc zaplanować leczenie implantologiczne.

  ortodoncja gdańsk

 • pole obrazowania 8 cm x 8 cm (walec o średnicy 8 cm i wysokości 8 cm)

  Konieczne w przypadku planowania rozległego leczenia implantologicznego, w którym konieczne jest zobrazowanie struktur zarówno w górnym, jak i dolnym łuku zębowym.

  rtg gdańsk

 

Zdjęcia pantomograficzne

 

Zdjęcia pantomograficzne wykonywane w naszej pracowni to nowa jakość w radiologii stomatologicznej!

Technologia ULTRA HD firmy Vatech umożliwia osiągnięcie najlepszej jakości obrazu. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi w DIN (Deutsches Institute fur Normang) tradycyjne zdjęcia charakteryzują się rozdzielczością 2,5 pl/mm, podczas, gdy zdjęcia wykonywane w naszej pracowni mają unikalną, ponad dwukrotnie wyższą, rozdzielczość 5,8 pl/mm! Jest to rozdzielczość niemalże równa rozdzielczości cyfrowych zdjęć zębowych!


ortodonta gdańsk


„Dystorsja tradycyjnych zdjęć pantomograficznych powoduję powstanie artefaktów w przednim odcinku dolnego łuku zębowego, które imitują próchnicę. Technologia firmy Vatech sprawia, że problem ten znika.

Technologia ULTRA HD umożliwia także precyzyjną ocenę kości gąbczastej, lamina dura oraz objętości miazgi w kanałach korzeniowych, a po zabiegach implantacji również obszaru kości w bezpośrednim sąsiedztwie implantu."

prof. Sam-Sun Lee, Klinika Radiologii Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej
Wydziału Stomatologicznego Uniwersytetu w Seulu


 

Nigdy dotąd analiza zdjęć cefalometrycznych nie była taka prosta!


Dzięki wysokiej rozdzielczości zdjęć w jednoznaczny i szybki sposób można określić takie struktury jak: okolicę stoku i stawu skroniowo-żuchwowego, kręgów szyjnych, przedniego zarysu szczęki oraz kości nosowej. Najmniejszym problemem nie staje się także analiza tkanek miękkich.


ortodoncja gdańsk


 

Nasza oferta:

 • zdjęcie pantomograficzne
 • zdjęcie pantomograficzne częściowe (prawe, lewe, przednie)
 • zdjęcie cefalometryczne boczne głowy
 • zdjęcia zębowe
 • zdjęcia zębowe w technice kąta prostego
 • zdjęcie zatok szczękowych
 • zdjęcie zatok obocznych nosa
 • zdjęcie zgryzowe szczęki i żuchwy
 • zdjęcie głowy PA
 • zdjęcie stawów skroniowo-żuchwowych (bocznie, bocznie w projekcji otwarte/zamknięte, PA)
 • zdjęcie 3D (tomografia wolumetryczna, CBCT): 5 x 5, 5 x 8 i 8 x 8
 • wszystkie zdjęcia (oprócz zębowych oraz zgryzowych) są wydawane na płytach CD, które również zawierają program EasyViewer umożliwiający dokładną analizę zdjęć
 • istnieje również możliwość wydrukowania cyfrowego zdjęcia na kliszy

© Copyright Ortosfera - dobry
Projekt i wykonanie: Virtual Services | Powered by: ortodoncja gdańsk
Gabinet ortodontyczny
tel. 58 346 36 80
tel. 510 479 769
Gabinet RTG
tel. 58 346 68 96
ortodoncja