Aktualności

11.04.2016 / II Konferencja Ortognatyczna

Po ponad dwóch latach od pierwszej edyci Konferencji Ortognatycznej, w Sopocie odbyla się jej II edycja. Podobnie jak 2 lata temu, tak i tym razem uczestniczył w niej  dr Tomasz Czajkowski.

U podstaw organizacji II edycji Konferencji leżała idea interdyscyplinarnego działania specjalistów z wielu dziedzin medycyny, wynikająca z rosnącej potrzeby zapewnienia pacjentowi wieloaspektowego wsparcia w procesie leczenia wad twarzoczaszki. W dniach 4. - 6. 11. 2016, w Sopocie, spotkali się więc przedstawiciele różnych specjalności medycznych, m. in.: chirurdzy szczękowo-twarzowi, chirurdzy stomatologiczni, ortodonci, logopedzi oraz psychologowie. 

 

Część praktyczna Konferencji była głównie poświęcona trójwymiarowemu planowaniu leczenia pacjenta. Każdy z uczestników mógł samodzielnie zaplanować zabieg ortognatyczny pacjenta z wadą twarzoczaszki.

 

Część teoretyczna polegała natomiast, na prezentacji sposobów leczenia wad szkieletowych twarzowej części czaszki, które stosowane są w polskich oraz zagranicznych ośrodkach chirurgiczno-ortodontycznych.

 © Copyright Ortosfera - dobry
Projekt i wykonanie: Virtual Services | Powered by: ortodoncja gdańsk
Gabinet ortodontyczny
tel. 58 346 36 80
tel. 510 479 769
Gabinet RTG
tel. 58 346 68 96
ortodoncja